Kampania Rowerowy Maj

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

Zasady kampanii są bardzo proste:

każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny:

na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce,

otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy.

Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

RUSZAMY 4 MAJA I TRWA DO 31 MAJA

BAJKOWE

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!!

Informator:

4 maja nasze przedszkole ruszyło z Kampanią Rowerowy Maj. Wszystkie grupy cieszą się dużą frekwencją promując aktywny tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci oraz pracowników placówki.

Dzisiaj nasze przedszkolaki obejrzał krótki film interaktywny przygotowujący do udziału w kampanii.

JESTEŚMY AKTYWNI CODZIENNIE!!

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów i szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Które grupy miały najwyższą frekwencje, były wytrwałe i cierpliwe w swojej sportowej aktywności??

Jak myślicie??

Na 182 placówki przedszkolne, nasze utrzymało się na 31 miejscu

GRATULUJE WSZYSTKIM UCZESTNIKOM TEJ WSPANIAŁEJ KAMPANII!!

Grupa Biedronek

SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZESTNIKÓW KAMPANII ORAZ ICH RODZICÓW